Чоколадна торта без брашно

Posted by: Marta

May 26th, 2012 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

За тестото:

  • 350гр. – исецкано чоколадо за готвење.
  • 175гр. – путер, исецкан на 6 делови.
  • 5 поголеми јајца.
  • 1 шоља шеќер.
  • 2 кес.ванилин шеќер.
  • ¼ лажичка сол.
  • ¼ шоља – какао во прав.

За глазурата:

  • 115гр. Чоколадо за готвење.
  • 40гр. Путер

Начин на подготовка:

Тесто:

Премачкајте со зејтин , округол калап за колачи со пречник околу 22см и загрејте ја рерната на 150ц.

На пареа стопете ги чоколадото и путерот и соединете ги.

Во чинија со миксер изматете ги јајцата, шеќерот, ванилата, солта и 2 лажици топла вода.

Миксирајте на средна брзина додека смесата не стане светла и не се згусне дупло.(миксирајте околу 2 мин.).

Намалете ја брзината и додадете ја чоколадната смеса.

Зголемете  ја брзината и миксирајте 30сек.

Потоа додадете го какаото и миксирајте уште 30 сек.

Налејте ја смесата во калапот и печете 40 – 45 мин.

Со чепкалка за заби  проверете дали е готово тестото, ако е влажна со неколку трошки тогаш е готово тестото.

Оставете го на страна да се олади, 30 мин.

Со метална шпакла одвојте ја тортата од плехот и ставете ја на метална решетка да се олади потполно.

Префрлете на тањир, покријте и оставете ја  минимум 6 часа во фрижидер.

Глазура:

Стопете го чоколадото и путерот на пареа.

Замешајте и прелијте преку ладната торта.

Распоредете го со шпакла.

Оставете во фрижидер на 20 – 40 мин.додека да се стврдне чоколадото.

Пред служење ставете ја тортата на собна температура барем 20мин.

This entry was posted on Saturday, May 26th, 2012 at 13:12 and is filed under ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.