Крокети од грашок

Posted by: Marta

March 24th, 2012 >> ЗЕЛЕНЧУК, ПОСНИ РЕЦЕПТИ

•50 грама Презла
•1 Пиперка
•50 милилитри Масло
•4 чешниња Лук
• малку Ливчиња нане
•1 лажица/ци Кари
•30 милилитри Доматен сок
•50 грама Брашно
•100 грама Грашок
•малку Сол

Во еден подлабок сад со посолена вода ставете го измиениот грашок и варете го на умерена тмпература додека не омекне, водејќи сметка да не се превари. Сварениот грашок исцедете го и испасирајте го со вилушка, па оставете го да се олади.

Во порцеланска чинија измешајте го брашното, карито, тобаско сосот, ситно сецканиот црн лук, на коцкички исецкана пиперка и ситно исецкани листови нане. Подготвената мешавина ставете ја во оладениот грашок добро измешајте, па со лажичка земајте по малку од масата и обликувајте крокети. Секоја топка валкајте ја во презла и пржете ја на добро загреано масло, од двете страни за да порумени.

Вака подготвените крокети од грашок послужете ги со пикантентниот сос од нане.

This entry was posted on Saturday, March 24th, 2012 at 12:56 and is filed under ЗЕЛЕНЧУК, ПОСНИ РЕЦЕПТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.