Сендвич со похувани пиперки

Posted by: Marta

March 1st, 2012 >> ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ

Состојки

неколку печени црвени пиперки

50g дробено бело сирење

100g кисела павлака

шунка исечкана на мали коцки

тост леб

мајонез

Пиперките исчистете ги и излвалкајте ги во изматени јајца и во брашно и пржате ги. Во меѓувреме, во длабок сад добро измешајте ги сирењето, павлаката, мајонезот и шунката. Мешајте се додека не се соеднинат. Со така добиената смеса премачкајте ги парињата леб, и одозгора ставете ги похуваните пиперки.

This entry was posted on Thursday, March 1st, 2012 at 16:03 and is filed under ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.