Салата со јунешко месо и цвекло

Posted by: Marta

October 28th, 2011 >> САЛАТИ

Како и рецептот за салатата со тиквички и босилок така и рецептот за оваа салата ја сподели со нас Лидија (мајка му на Мите)

500 кг јунешко месо

2 цвекла

пола тегла кисели красатвички

1 кромид

китка рукола

павлака

сол и бибер

Месото се вари и потоа се цепка на конци.Се ренда свежото цвекло, се додаваат сецканите кисели краставички,се сецка на тенки тркалца свежиот кромид, руколата, се зачинува со сол и бибер и се меша салатата со павлака.

This entry was posted on Friday, October 28th, 2011 at 14:05 and is filed under САЛАТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.