Запечен лосос

Posted by: Marta

October 28th, 2011 >> МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

•50 грама путер

•4 лажици маслиново масло

•малку магдонос

•2 чешниња лук

•500 грама лосос

•1 парчиња лимон

•1 мала лажица бибер

 

 ПОДГОТОВКА: Подлабок плех за печење подмачкајте го со растопен путер. Лососот исечен на парчиња исто така премачкајте гo со растопен путер од двете страни. Сокот и ренданата кора од лимонот, биберот, лукот, магдоносот и маслиновото масло ставете ги во блендер, па матете ги додека сè не се иситни и добиете густа смеса како мајонез. Од оваа смеса со четка премачкајте го лососот од двете страни, па ставете го во премачканиот плех. Плехот покријте го со фолија и ставете го во загреана рерна на 210 степени. Печете го околу 20-25 минути. Внимавајте да не се запече. Лососот треба да остане сочен.

This entry was posted on Friday, October 28th, 2011 at 14:13 and is filed under МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.