Француски топли сендвичи

Posted by: Marta

October 13th, 2011 >> МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ, ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ

СОСТОЈКИ (за 2 лица)
• 4 јајца
• 50 мл млеко
• 2 лажици масло
• 8 тенки парчиња леб
• 50 гр рендан кашкавал
• 50 гр шунка
• 50 гр врат
• 60 гр горгонзола

за бешамел сос
• 10 гр путер
• 10 гр брашно
• 200 мл млеко
• сол и бибер
• малку изрендано мускатно оревче

ПОДГОТОВКА
Во мал сад, растопете го путерот. Додадете брашно и постојано мешајте околу 2 минути, додека малку не потемни брашното. Налејте 200 мл ладно млеко и добро измешајте со жица за да се иситнат сите топчиња брашно. Додадете малку сол, бибер и мускатно оревче и полека мешајте додека бешамелот не згусне. Потоа, тргнете го од оган.

Во пластичен сад, ставете 2 јајца и добро изматете ги. Додадете сол, 50 мл млеко и добро измешајте. Загрејете масло во тефлонски сад и малку пропржете ги лепчињата кои претходно сте ги навлажниле во смесата од јајца и млеко. Лебот пржете го додека не добие златно-жолта боја и потоа ставете го на хартиени салфетки за да се впие вишокот маснотии.

Намачкајте 4 парчиња леб со бешамел сос, ставете половина од ренданиот кашаквал и прекријте со тенки прачиња шунка и врат, на кои ќе ставите малку бешамел и преклопете со по уште едно парче леб. Потоа, премачкајте од горната страна со бешамел и рендан кашаквал. Наредете во сад за печење и печете на температура од 210℃, 10 минути.

Додека сендвичите се печат, испржете две јајца, а горгонзолата разделете ја на помали парченца.

Два од сендвичите посипете ги со горгонзола, додека другите два со јајце на око. Вратете во рерна и печете уште 2 минути. Се сервираат со шери домати.

This entry was posted on Thursday, October 13th, 2011 at 11:46 and is filed under МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ, ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.