Расцветани виршли во тесто

Posted by: Marta

October 12th, 2011 >> ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ

Еве другарка ми Катерина сподели со нас некои од нејзините рецепти. Инаку таа е позната по месењето кифли и погачи!

Потребно е:
500 гр меко брашно, просеано
1 пакетче сув квасец
1 лажиче шеќер
1 лажиче сол
1 јајце
250-300 мл топло млеко
50 гр путер, растопен
9 виршли
(за премачкување):
1 јајце
1 лажица маслиново масло
2 млади кромидчиња, ситно сечкани
(за посипување):
сусуам
Подготовка: Во сад ставете ги просеаното брашно, квасец, шеќер, сол, додадете ги јајцето, топлото млеко и замесете тесто. Додадете го растопениот путер и месете го тестото. Тоа треба да биде меко и да не се лепи за раце и на површината.
Тестото покријте го со кујнска крпа и оставете го да се подигне 30 до 45 минути, за да го удвои волуменот. Потоа, премесете го тестото и одвојте 9 топчиња од него. Секое топче премесете го и оставете го малку да одмори. Земете едно топче и со сукало исукајте го во форма на квадрат со ширина како виршлата. На едниот крај од тестото ставете ја виршлата, замотајте ја во тесто и расечете ја на 4 еднакви делови.
Внимавајте да не го расечете целото тесто. Земете го првиот и последниот дел од тестото и преклопете ги едно преку друго.Пресечените парчиња виршла превртете ги за да изгледаат како цвет и за да се видат виршлите.Вака подготвени, наредете ги во тавче обложено со хартија за печење и оставете ги на топло да се подигнат уште 20 минути. Измешајте ги јајцето, маслото и кромидчињата и со оваа смеса премачакјте ги цветовите. Посипајте со сусам и ставете ги да се печат во рерна загреана на 200 целзиусови степени, околу 30 минути додека да добијат златна боја, односно додека тестото да биде печено.

This entry was posted on Wednesday, October 12th, 2011 at 15:10 and is filed under ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.