Салата со чадено пилeшко филе

Posted by: Marta

August 19th, 2011 >> САЛАТИ

Потребни состојки: 1 главица Зелена салата, 2 домати, 1 краставица, 1 пакување чадено пилешко филе, пченка, кашкавал
Подготовка:
Сите состојки се сецкаат на ситни коцки, се додава пченката, се зачинува со сол, оригано, маслиново масло, и се прелива со сос од мајонез и павлака. Пред сервирање посипете врз салатата и лебни кубети.

This entry was posted on Friday, August 19th, 2011 at 11:50 and is filed under САЛАТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.