Посна проја

Posted by: Marta

August 19th, 2011 >> ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ, ПОСНИ РЕЦЕПТИ

Состојки:
3 шолји пченкарно брашно,
1 шолја бело брашно,
1 прашок за печиво,
една шолја обична вода,
две шолји газирана вода,
1/3 шолја зејтин,
сол,
семки од сончоглед и тиква, ленено семе или ким по желба.

Се замесува целата смеса и се истура во намрсено тавче. Дното на намрсеното тавче можете да го посипете со сусам, кој можете да го ставите и одозгора на тестото. Се пече 40 мин. на температура од 200 степени Целзиусови. По желба може да се додадете во смесата за проја сецкан спанаќ, праз,моркови рендани или маслинки. Смесата исто така можете да ја печете и во калапи за мафини.

This entry was posted on Friday, August 19th, 2011 at 12:54 and is filed under ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ, ПОСНИ РЕЦЕПТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.