Archive for the ‘ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ’ Category

Посен мексикански колач

Posted by: Marta

February 24th, 2012 >> ПОСНИ РЕЦЕПТИ, ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

за тестото
1 1/2 чаша брашно
1 чаша шеќер
пола чаша какао
2 мали лажичиња цимет
1/4 мало лажиче сол
1 мало лажиче сода бикарбона
1 лажица балсамико оцет
1 ванилин шеќер
1 1/2 ладна вода
за филот
2/3 чаша какао
2/3 чаша шеќер во прав
пола чаша ладна вода (почнете со помалку вода и додајте ја целата количина од пола чаша ако е потребно)
Подготовка
Измешајте ги сите суви состојки во сад, додајте го оцетот и водата и измешајте го тестото со обична лажица, ( не мешајте премногу). Во ред е ако има неколку неизмешани грутки.Подмачкајте го тавчето со масло и сипете ја смесата за колачот во тавчето.(ако постите без масло покријте го тавчето со хартија за печење)
Ставете го колачот во загрена рерна на 180  степени, и печете го околу 40 – 45 минути.
Во меѓувреме, измешајте ги состојките за филот. Кога колачето ќе биде сосема оладено, намачкајте го со еден слој фил.

čokoladna rapsodija – prava rapsodija!

Posted by: Marta

February 20th, 2012 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Kolač –čokoladna rapsodija

Biskvit
• 8 jaja
• 1 puter (omekšali)
• 20 dkg šećera
• 4 žlice brašna
• 1 prašak za pecivo
• 200 gr čokolade za kuhanje ( obavezno mora da je Dorina!)
Žumanjke pjenasto umutiti sa cukrom pa dodati omekšali puter, otopljenu čokoladu, brašno i prašak za pecivo. Nakon toga lagano, drvenom žlicom dodajte snijeg od bjelanaca i stavite peći u veliku tepsiju, veličine pećnice. Pecite 40 min na 180 C pa vrući pečeni kolač prelijte sa 3 dcl hladnog mlijeka (provjerite da li je kolač pečen jer nisu sve pečnice iste).
Krema
• 1 lit vrhnja za šlag (hopla)
• 400 gr. čokolade za kuhanje
Vrhnje za šlag i čokoladu stavite na laganu vatru ili u vodenu kupelj (na paru). Miješajte dok se čokolada potpuno ne otopi i dok vrhnje ne dođe skoro do vrenja (nikako ne smije uzavrjeti). Vruću kremu lagano kaciolom (kutlačom, velikom žlicom za juhu) izlijte na pečeno tijesto. Ohladite na sobnoj temperaturi pa stavite u hladnjak par sati i uživajte u čokoladnoj rapsodiji.

Божиќниот куглоф

Posted by: Marta

December 26th, 2011 >> ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ, ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Состојки:

40 гр. растопен путер
4 јајца
300 гр. брашно
100 гр.шеќер
ореви
суви кајсии
суво грозје
суви смокви
суви сливи
пире од костени
125 мл. млеко
рум
Подготовка
Сувото грозје се натопува во рум. Во растопениот квасец се додава по една кафена лажица шеќер и брашно. Смесата се промешува. Претходно во сад се става целото количество на млеко да се загрее и од него земаме 20 мл. и го додаваме во квасецот.Се меша смесата и се додава уште 1 лажица брашно,сецканото суво овошје и сецканите ореви.

Преостанатато брашно се става во еден сад и во него се додава смесата од квасец.На смесата се додава и останатиот шеќер.Мешајќи се додаваат 2 лажици млеко. Во смесата, кога ќе добие густина, се додава исецканото овошје и ореви и сувото грозје кое со стегање со раката го цедиме.Смесата ја мешаме со рака и во текот на месењето додаваме 1 јајце и малку брашно.

Куглофот го премачкуваме со путер и го посипуваме со брашно.Тестото се става во куглофот и се остава да скисне и се печи на 250 степени,а потоа се намалува на 180 степени. Се печи 45 минути.

Колачот го вадиме и откако ќе се излади го превртуваме во садот за сервирање и го посипуваме со шеќер во прав. Му ставаме и декорација од суво овошје.

НУТЕЛА КОЛАЧ

Posted by: Marta

December 12th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Состојки:

– малку Сол
– 100 грама Путер
– 400 грама Нутела крем
– 30 милилитри Млеко
– 200 грама Лешник
– 125 грама Блага павлака
– 6 Јајца
– 250 грама Чоколадо

Подготовка:

Рерната вклучете ја на 175 степени. Тавата намачкајте ја со путер и покријте ја со хартија за печење.
Одвојте ги белките од жолчките. Во голем сад изматете ги белките со малку сол.
Во друг сад матете го путерот, додајте ја нутелата и матете заедно додека не добиете пенаста смеса. Додајте ги млекото, жолчките една по една, постојано матете и на крај додадете ги мелените лешници. Потоа убаво измешајте со лажица, полека додавајте го снегот од белките.
Убаво изедначете ги состојките и истурете во подготвената тава. Печете 40 минути, или додека страните на колачот не почнат да се одвојуваат од тавата.
Извадете од рерната, оставете неколку минути во тавата па префрлете на кујнска решетка да се олади.
Лешниците испржете ги и исечкајте.
Во соодветен сад ставете ја слатката павлака со млекото да зоврие. Тргнете го садот на страна и додајте го искршеното чоколадо па убаво изматете. Полијте го колачот, нафрлете ги лешници и оставете да се излади.

ТРУФЕЛ ТОРТА

Posted by: Marta

December 12th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Tijesto:
50 g maslaca
50 g šećera u prahu
2 žutanjaka
66 g čokolade
1/2 velike žlice gorkog kakaa
1 vanilin šećer
35 g brašna
1/2 žličice praška za pecivo
1/2 žličice soli
0.33 dl slatkog vrhnja
2 bjelanjaka
0.66 dl mlijeka

Krema:
400 ml vrhnja za šlag
700 g čokolade
500 ml vrhnja za šlag

Priprema:
Najprije pripremite čokoladni biskvit. Pjenasto umutite maslac i šećer pa dodavajte jedan po jedan žutanjak. Zatim primiješajte otopljenu i prohlađenu čokoladu, kakao i vanilin šećer. Sve dobro izmiksajte. Smjesi dodajte prosijano brašno s praškom za pecivo i solju. Lagano umiješajte vrhnje, mlijeko te na kraju snijeg od bjelanjaka.
Izlijte u okrugli kalup i na 180 stupnjeva pecite oko 15 minuta.
Izvadite tijesto iz pećnice i ostavite ga da se ohladi. Napravite kremu. 400 ml vrhnja za šlag prokuhajte. Čokoladu raskomadajte i zalijte vrelim vrhnjem. Promiješajte i ostavite da se prohladi. Od 500 ml vrhnja istucite šlag. Žlicom umiješajte šlag u čokoladnu kremu. Izlijte na tijesto i ostavite u hladnjaku da se dobro ohladi (najbolje preko noći).

Брз колач со малини

Posted by: Marta

December 6th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Потребни состојки:
500 мл. млеко
150 гр. гриз
100 гр. шеќер
500 мл. вода
300 гр. малини
3 пудинга од ванила
100 гр. шлаг

Припрема:
Ставете го млекото во тенџере на оган да зоврие, па додајте го гризот и гответе околу 2 минути со постојано мешање. Смесата сипете ја во тава.
Во тенџере на оган ставете 500 мл. вода да зоврие, па додајте ги малините и шеќерот. Разматете ги трите пудинга и додајте ги во тенџерето, гответе се додека смесата не се згусне, па сипајте ја врз смесата со гриз.
Оставете ја тортата да се олади и стегне во фрижидер околу 2 часа, па врз тортата нанесете претходно подготвен шлаг.

Чоколаден мус

Posted by: Marta

December 6th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Состојки:
200 g чоколадо (со најмалку 70% какао)
5 јајца
150 g шеќер
125 ml слатка павлака

Подготовка:
Чоколадото исецкајте го на ситни парченца и стопете го на пареа (чоколадото не смее да дојде во допир со водата). Одвојте ги белките од жолчките на јајцето. Изматете ги белките и постепено додавајте 100 грама шеќер. Слатката павлака додајте ја на белките.
Изматете ги жолчките со 2 лажици жешка вода и 50 грама шеќер додека не се добие цврста смеса во која постепено се додава стопеното чоколадо (и евентуално додатоци за вкусот).
На крај додајте ја смесата од белките и слатката павлака. Мousse-от пoтoа мора да отстои 4-5 часа во ладилник. За декорација се препорачуваат парчиња темна и бела чоколада и ливчиња нане.

Mоцарт торта- кралица на тортите

Posted by: Marta

December 5th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Тесто
10 белки
200 гр урми сецкани
150 лешници сецкани
1/2 пециво
5 лаж брашно
2 лаж црн фил
7 лаж шеќер

фил
200 чоколадо
100 какао (краш е најдобро)
1 чаша шеќер
2.5 чаши вода
3 лаж густин
Ова се вари, да зоврие и да згусне и се остава да се олади.(затоа прво ова сварете го и оставете го да се лади додека ги подготвувате тестото и филот)
1 путер
10 жолчки
1 литар млеко, 2 чоколадни пудинга +10 л. шеќер
1 пакетче марципан

Подготовка
Се матат белките со шеќерот да се направи цврст снег се додава останатото(сецканите лешници, урми, брашното, двете лажици од филот…)се пече на хартија во плех од шпорет.Се сече на три ленти и филува.
Фил
Млекото се вари со пудинзите и шеќерот, и се остава на страна да се лади.
Путерот се мати пенесто без шеќер се додаваат жолчките, се мати се пенасто, се меша со пудинзите и на крај се додава оладениот црн фил т.е чоколадото. Се филува кора, фил, кора,кора од марципан, фил, кора и потоа целата торта се премачкува со хопла или доколку сакате да е целата чоколадна се прелива со стопено чоколадо.

Јафа топчиња

Posted by: Marta

December 4th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Потребни состојки:
•20 грама чоколадо за готвење
•150 мл.цеден портокал
•1 лажица мед
•40 гр. мармалад од портокали
•1 кора од портокал
•30 гр какао
•1 кесичка ванилин шеќер
•300 грама посни бисквити

Бисквитите прелијте ги со сокот од портокал, додадете ги медот, мармаладот, ванилиниот шеќер, истопената чоколада и ренданата кора од портокал. Добро измешајте за да се изедначи смесата, па ставете ја во фрижидер на 30-тина минути.
Потоа правете топчиња, извалкајте ги во какао и послужете.

Чоко – кокос ролат

Posted by: Marta

November 25th, 2011 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ


1 жолт фил:
1/2 путер
250гр шеќер во прав
1 жолчка
200гр кокос
1 кесичка ванилин шеќер

2 кафеав фил:
300 гр. мелени кекси
2 големи лажици какао
100 гр шеќер во прав
1 чашка рум
2 шољички за кафе млеко

Се замесуваат двете смеси (одвоено се разбира). Н фолија за завиткување храна ( кеса) се натапкува прво кафеавата смеса (фил) како кора со иста дебелина (околу 1/2 цм) па врз таа кора се натапкува жолтиот фил.Со помош на фолијата се витка во ролат. Се остава во фрижидер да се стегне пред служење.Се сече на тркалца од 1 цм.