Чоколадна торта без брашно

Posted by: Marta

May 26th, 2012 >> ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

За тестото:

  • 350гр. – исецкано чоколадо за готвење.
  • 175гр. – путер, исецкан на 6 делови.
  • 5 поголеми јајца.
  • 1 шоља шеќер.
  • 2 кес.ванилин шеќер.
  • ¼ лажичка сол.
  • ¼ шоља – какао во прав.

За глазурата:

  • 115гр. Чоколадо за готвење.
  • 40гр. Путер

Начин на подготовка:

Тесто:

Премачкајте со зејтин , округол калап за колачи со пречник околу 22см и загрејте ја рерната на 150ц.

На пареа стопете ги чоколадото и путерот и соединете ги.

Во чинија со миксер изматете ги јајцата, шеќерот, ванилата, солта и 2 лажици топла вода.

Миксирајте на средна брзина додека смесата не стане светла и не се згусне дупло.(миксирајте околу 2 мин.).

Намалете ја брзината и додадете ја чоколадната смеса.

Зголемете  ја брзината и миксирајте 30сек.

Потоа додадете го какаото и миксирајте уште 30 сек.

Налејте ја смесата во калапот и печете 40 – 45 мин.

Со чепкалка за заби  проверете дали е готово тестото, ако е влажна со неколку трошки тогаш е готово тестото.

Оставете го на страна да се олади, 30 мин.

Со метална шпакла одвојте ја тортата од плехот и ставете ја на метална решетка да се олади потполно.

Префрлете на тањир, покријте и оставете ја  минимум 6 часа во фрижидер.

Глазура:

Стопете го чоколадото и путерот на пареа.

Замешајте и прелијте преку ладната торта.

Распоредете го со шпакла.

Оставете во фрижидер на 20 – 40 мин.додека да се стврдне чоколадото.

Пред служење ставете ја тортата на собна температура барем 20мин.

This entry was posted on Saturday, May 26th, 2012 at 13:12 and is filed under ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>