Кинески ориз со јајца

Posted by: Marta

April 22nd, 2012 >> ЗЕЛЕНЧУК, МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ

Состојки ( за 6 порции):

– 2 лажици масло

– 3 јајца, изматени

– 6 филџани долгнавест ориз, сварен и изладен

– 2-3 млади кромитчиња, ситно исечкани

– 2 бабури, ситно исечкани

– 1 филџан грашок или брокула, по желба

– 1 морков

– 250 г ракчиња

– Сол и бибер

– Соја сос

Во подлабок сад за готвење испржете ги јајцата со постојано мешање. Кога ќе бидат готови, додадете го предходно сварениот ориз, убаво измешајте и тргнете го садот од оган.  Во вок тава или подлабоко тавче за пржење испржете ги на врел зејтин сецканите бабури,ракчињата, кромидот исецкан на ситни тркалца, морковот исечкан на коцкички  и грашокот. Зеленчукот пржете го најмногу 2 минути.Додадете го оризот и иститнетата кајгана од јајца, соја сос ( количината е по желба) промешајте 2-3 пати и послужете.

This entry was posted on Sunday, April 22nd, 2012 at 15:04 and is filed under ЗЕЛЕНЧУК, МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.