Pastel de patata y carne

Posted by: Marta

February 10th, 2012 >> МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ

Потребни состојки

500 гр.мелено месо

1,5 кг компири

1 јајце

200 гр доматен сос

2-3 моркова

200гр рендан кашкавал

босилок,оригано,црн бибер,сол и вегета, магдонос

Подготовка

Меленото месо се запржува заедно со ренданите моркови, се додава сосот од домати, зачините, се посолува по вкус и се остава да се вари 10-тина минути.

Компирите се варат во вода со се лушпа. Сварените компири излупете ги и изгмечете ги како за пире. Додадете го јајцето и се убаво измешјате. Поделете го пирето на два дела. Во едниот дел додадете сецкан свеж магдонос.

Во намастено тавче ставете ја половината од пирето, израмнете убаво и потоа прелијте го месото одозгора. Израмнете повторно убаво па додадете го вториот дел од пирето со сецкан магдонос. Израмнете и посипете со рендан кашкавал. Запечете во рерна 15 -тина минути (додека не добие румена коричка одозгора).

 

 

This entry was posted on Friday, February 10th, 2012 at 16:23 and is filed under МЕСО, РИБА, МОРСКИ ПЛОДОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>