Салата со ориз

Posted by: Marta

October 11th, 2011 >> САЛАТИ

– 200 гр. ориз
– 200 гр. шунка
– 200 гр. кисели краставици
– 3 варени јајца
– 200 гр. мајонез
– 200 мл. павлака
– сол и црн пипер

Подготовка:

Во поголем длабок сад ставаете го претходно сварениот ориз и додајте ги исецканите краставички и шунка на коцки. Изрендајте ги јајцата во садот и додајте го мајонезот.Посолете по вкус и додајте малку бибер. Потоа додајте ја павлаката и мешајте додека целата смеса не се соедини.

This entry was posted on Tuesday, October 11th, 2011 at 13:21 and is filed under САЛАТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.