Пилешка салата со ориз и печурки

Posted by: Marta

October 11th, 2011 >> САЛАТИ

Потребни состојки:

200 до 250гр. варен ориз со вода, во однос 1 : 2 (2 шољи за кафе – вода и 1 шоља за кафе – ориз), 1кг. маринирани сецкани шампињони, 1 кг. Варено и сецкано бело пилешко месо, 3 главици рендан кромид, китка сечкан магданос, 200 гр. Кисела павлака, 5 лажици мајонез, сол и црн бибер.

Подготвување:

Сите производи се мешаат и се зачинуваат по вкус.

This entry was posted on Tuesday, October 11th, 2011 at 13:19 and is filed under САЛАТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.