Американски појадок – Grilled chocolate peanatbutter banana sandwich

Posted by: Marta

October 11th, 2011 >> ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ, ПОСНИ РЕЦЕПТИ, ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ

Ова е рецепт кој ми го даде Ксенија и е рецепт за типичен американски појадок (Thanks Ksenia!)
Сосотојки
1/4 шоља путер од кикирики
4 кришки леб
1/4 шоља чоколадо(сецкано на парченца)
1 банана исецкана на четвртинки

Подготовка
Намачкјате ги лепчињата со путерот од кикирики, наредете ја сецканата банана врз путерот, потоа додадете го сецканото чоколадо и преклопете со другото лепче. пресечете ги сендвичите во дијагонала како триаголници и испечете ги на тост 1-3 минути. јадете и уживајте!:)

This entry was posted on Tuesday, October 11th, 2011 at 12:42 and is filed under ПЕЦИВА, ПОГАЧИ, ПИТИ, ТЕСТА, ЛЕБОВИ,TEСТЕНИНИ, ПОСНИ РЕЦЕПТИ, ТОРТИ, СЛАТКИ, СЛАДОЛЕДИ, СЛАТКИ КРЕМОВИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.