Салата Маканица

Posted by: Marta

October 10th, 2011 >> ПОСНИ РЕЦЕПТИ, САЛАТИ

300 гр. грав
3-4 лути суви пиперки
4-5 чешниња лук
200 гр. масло
сол

Сварете го гравот заедно со пиперките. Исцедете ги од вода, а пиперките излупете ги и извадете го семето и рачките. Сето тоа изгмечете го убаво и направете гycтa каша. Лукчето истолчете го и ставете го во кашата и налејте ја со маслото. Посолете по вкус.

This entry was posted on Monday, October 10th, 2011 at 13:15 and is filed under ПОСНИ РЕЦЕПТИ, САЛАТИ. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.